Uncategorized

Kalorifer Tesisatı

Kalorifer Tesisatı yaptırmayı düşünen müşterilerimize kalorifer tesisatı fiyatları ile ilgili ortalama bilgi vermeye çalışacağız. Kalorifer tesisatı kombi den veya  peteklere tesisatın çekilmesi

Piyasa en çok yapılan kalorifer tesisatıdır. Kombi den peteklere plastik boru ile sıva altından veya sıva üstünden tesisatın çekilmesi ile yapılan kalorifer tesisatıdır. Bu tesisatta dikkat edilmesi gereken en önemli konu çok dönüşlü dirsekli yapılmaması gerekir ve borular arasında plastik kaynaklar düzgün yapılmalıdır. Aksi takdirde peteklerde ısınmama sorunu olabilir ayrıca bu durum doğalgaz faturasını da arttırabilir.

Kalorifer tesisatı kurulumu esnasında dikkat edilmesi gereken bir diğer koşul ise kurulacak olan kombinin yerinin uygun seçilmesidir. Kombi banyo veya da mutfağa yakın bir bölgeye kurulmalıdır. Bunun yakın olması gerekliliğinin sebebi de su sarfiyatını en aza indirgemek amacını taşır. Radyatör seçiminde de firma son derece hassas davranır ve odanın büyüklüğüne, ısı kaybına ve odanın kullanımına göre radyatör seçimi yapar. Radyatör seçiminin önemi ileriki zamanlarda kesinlikle faturaya yansır. Bunun için yetkililer bu üç koşul çevresinde Kalorifer tesisatı kurulumuyaparken oldukça dikkatli davranırlar. Bu nedenle de evlerinize yapılacak olan tesisat kurulumu için kesinlikle ama kesinlikle mühendislik firması veya da deneyimli ve gerekli kurumlarca yetkili belge almış kişiler ile anlaşmak gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir