Uncategorized

Kombi Fiyatları Avantajları

Kombi; doğalgaz ve LPG ile çalışan, bir evin sıcak su ve ısınma ihtiyacını karşılayan ve fazladan bir şofbene gerek duymadan çalışan, eşanjör, pompa ve genleşme tankı gibi ekipmanları içinde barındıran bir cihazdır. 60 ile 250 m2 alana sahip tek katlı ya da dubleks evlerde, restoran, kafe, ofis, işyeri ve diğer yaşam alanlarında kullanılabilir. Kombi çeşitleri; taze hava alış ve atık gaz çıkış sistemine göre yoğuşmalı kombi . Yakıt cinsine göre doğalgazlı ve LPG’li, ateşleme sistemine göre pilot alevli ve elektronik ateşlemeli olarak ayrılır. Kapasitelerine göre ise 17.000 – 20.000 kcal/h kapasiteli, 24.000 – 30.000 kcal/h kapasiteli ve 35.000 – 40.000 kcal/h kapasiteli olmak üzere altıya ayrılır. En ucuz kombi modelleri ve kombi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için www.ucuzkombifiyati.com adresine ulaşabilirsiniz.

Kombi satın almadan önce mutlaka evinizin alanını bilmeniz gereklidir. Evin alanının metre karesine göre seçim yapmak verimli bir ısınma ve ekonomik açıdan tasarruf sağlayacaktır. 80-90 m² evler için 17.000 kcal/h kombiler, 90-150 m² evler için 20.000 kcal/h kombiler ve 150 m² ve üzeri için ise 24.000 ile 36.000 kcal/h kombiler ideal seçimler olacaktır.

Sürekli ve sabit sıcaklığa sahip sıcak su kullanım konforu için türbin sistemi olan kombileri satın almalısınız. Yoksa banyo suyunda dalgalanma meydana gelir ve sıcak su yerine soğuk su ile duş almak zorunda kalırsınız. Kombi satın alırken mutlaka katalogun içinde yer alan saatteki tüketim miktarını ve verim değerlerini kontrol edin ve 24 kW kombiler için 2,5 m3/saat düzeyinde olmasına dikkat edin. Bunun yanı sıra kombinin ses düzeyini, dijital göstergeli bir cihazda arıza kodları olup olmadığını kontrol edin. Kombinin gaz emisyon değerlerinin düşük olduğundan emin olun böylece çevre dostu bir kombi seçimi yapmış olacaksınız.

İlkbahar ve sonbahar gibi mevsim geçişlerinde daha düşük ısılar yeterli olacaktır. Bu yüzden kombi seçimi yaparken 35°C’ye kadar düşebilen cihazlara yönelebilir böylece tasarruf edebilirsiniz.

100 m2’den küçük evlerde radyatör petek sayısı az olduğu için yoğuşmalı 17.000 kcal/h kombiler tercih edilmelidir. Demirdöküm Kombiler ve E.c.a Kombiler, kombiler için doğru tercihler olacaktır.  Özellikle 100 m2’den büyük evlerde yoğuşmalı 20.000 kcal/h kombi tercih ederek büyük tasarruf elde edebilirsiniz. Vaillant kombiler ve Warmhaus kombiler, yoğuşmalı kombi sınıfının en iyi, avantajlı ve uygun fiyatlı markalarıdır. Bu markaların ürettiği kombi modelleri kaliteli, verimli ve çevre dostu özelliklere sahiptir. Bu yüzden ideal bir kullanım sunar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir